Arjen Ari şiirlerini anlatan ‘Bîraxane’ dayanak bekliyor

Kürt şair Arjen Ari’nin şiirlerini husus edinen ‘Bîraxane’ sinemasının direktörü Bilal Korkut, fongogoda dayanak kampanyası başlattı. Korkut, Kürt direktörlerin yaşadıkları ekonomik meselelere dikkat çekerek, “Kürt direktörler böylesi ağır yükün altından kalkabilmek için farklı yollar deniyor. Bunlardan birisi de Fongogo ve İndiegogo üzere platformlardır” dedi.

Korkut, Fongogo’da başlattığı yardım kampanyasına ait yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sinema alanında sanatsal çalışmaların hayata geçirilmesinde değerli bir bahis da maddi dayanağın sağlanmasıdır. Böylesi problemler Kürtler için çok daha meşakkatli bir şeye dönüşüyor. Sanatsal işlerinin yürümesi için birçok sanatçı sivil toplum kuruluşları üzerinden muhakkak bir yol kat ediyor. Lakin tekrar de yetersiz kalınabiliyor. Münasebetiyle Kürt direktörler böylesi ağır yükün altından kalkabilmek için farklı yollar deniyor. Bunlardan birisi de Fongogo ve İndiegogo üzere platformlardır. Bu yollarla sanatsal işlerine takviye daveti yapabilmektedirler. Bilal Korkut da bu yolu denemiş ve Arjen Ari’nin şiirlerinden esinlenen Kürtçe bir sinema olan Bîraxane ile Fongogo platformu üzerinden sinemaseverlerden takviye bekliyor.”

‘Bîraxane’ sineması için buradan takviye olabilirsiniz: https://odul.fongogo.com/Project/birahane-filmi-post-produksiyon#Backers

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.