Belediye aile şirketine dönüştü: Başkanın yakınları kamu görevlerinde

Ağrı’nın Taşlıçay ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı İsmet Taşdemir’in kardeşinden yeğenine birçok yakın akrabasının belediye başta olmak üzere kamu kurumlarında çalıştığı ortaya çıktı.

BirGün’den İlayda Kaya’nın haberine göre Bir önceki dönem belediye başkanı olarak görev yapan İsmail Taşdemir’in de İsmet Taşdemir ile akraba olduğu öğrenildi. Özellikle son iki dönemde belediye başkanlarının belediyeye ve kamu kurumlarına tanıdık kontenjanıyla yakınlarını yerleştirdiği görüldü. Taşlıçay’da yöre halkı, ‘görevlendirmelere’ tepki gösterdi.

‘İHALELERİ DE YAKIN AKRABALARI ALIYOR’

İsimlerini vermek istemeyen yöre halkı, “Bu aile çok kalabalık. İlçemizin nüfusu da çok az. Taşdemir ailesine yakınsan iş bulman çok kolay. İhaleleri de zaten yakın akrabaları alıyor. Aile içinde bir kazanç söz konusu. Biz akraba kıyağı istemiyoruz. Hak eden görev alsın istiyoruz” diyerek tepki gösterdiler.

AKP’li İsmet Taşdemir’in kuzeni Yılmaz Taşdemir’in ise Taşlıçay İlçe Devlet Hastanesi’ndeki güvenlik biriminde çalıştığı belirlendi. İlçedekiler, kentteki birçok kamu kurumunda yakınlarının çalıştığını da ileri sürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir