‘Ben Nazım’ müzikalinin prömiyeri yapıldı

Şair Nazım Hikmet’in hayatına ve aşklarına tanıklık etmeye çağıran ‘Ben Nazım’ müzikalinin prömiyeri Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi.

Usta sanatçı Zülfü Livaneli’nin Nazım Hikmet şiirlerinden bestelediği müziklerinden oluşan müzikale, sanatseverlerin yanı sıra kültür sanat ve siyaset dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Müzikalde, oyuncu Engin Hepileri ve Hakan Özgömeç Nazım Hikmet’i, Unsur Kodal Vera’yı, Deniz Alp de Piraye’yi canlandırırken Petek Çetintemel ise Münevver rolünü üstlendi.

Müzik yöneticiliğini ve 40 kişilik Symphonista Orkestrası’nın şefliğini Rengim Gökmen’in üstlendiği müzikalin rejisi ve koreografisi Mehmet Balkan imzasını taşıyor.

Metinlerini Tatlı Aktemur’un kaleme aldığı ‘Ben Nazım’ müzikali için Livaneli bestelerinin yine düzenlemelerini Tolga Taviş yaptı.

RockA kümesi ve solistler Görkem Ezgi Yıldırım (soprano), Sibel Gürsoy (vokal), Zeynep Halvaşi (mezzo soprano), Petra Nachtmanova (vokal, bağlama), Serkan Taylan (tenor), Mehmet Yılmaz (bas bariton) ve Teyfik Rodos’un (bas) sesleriyle mozaik bir anlatı oluşturdukları şovda Duende Küresel Çağdaş Dans Topluluğu da dans gösterisiyle sahne aldı. (AA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.