Beşiktaş’tan yeni sponsorluk mutabakatı

Beşiktaş Kulübü Erkek Basketbol Kadrosu ile Emlakjet ortasında sponsorluğu muahedesi imzalandı.

Vodafone Park’ta yapılan imza merasimine Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Işık Çebi, idare heyeti üyesi Umut Tahir Güneş ile iLab Holding Kurucusu Mustafa Say, Emlakjet Üst Yöneticisi Tolga İdikat katıldı.

Sporda sponsorlukların ehemmiyetine dikkati çeken Ahmet Işık Çebi, şunları söyledi:

“Bundan sonra Akatlar’daki spor salonumuzun ismi Emlakjet olarak anılacaktır. Basketbol ekibimizin ismi Beşiktaş Emlakjet olarak söz edilecektir. Beşiktaş’ımızın basket grubunun göğsünde Emlakjet firması yer alacaktır. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sporun artık çok profesyonelleştiği, ekonomik manada sayıların büyümeye başladığı, markaların muvaffakiyet için daha fazla harcama yaptığı süreçte sponsor takviyesinin ne kadar ehemmiyet söz ettiğini canlı yaşayanlardan biriyim. Bu dayanağın ne kadar değerli olduğunu çok düzgün biliyoruz.”

Basketbol grubunun bu sponsorluk nedeniyle rahat bir dönem geçireceğini söyleyen Çebi, “Emlakjet firmasını katkısından ötürü basketbol ekibimizin daha rahat bir dönem geçireceğini düşünüyorum. Emlakjet firmasına bize verdikleri katkı için teşekkür ediyorum. Allah rahmet versin. Allah size daha çok versin. Siz de daha çok kazanın ki seneye iki katını isteyelim. Ağanın eli tutulmaz, kapıyı çalarsak reddedilmeyeceğimizi biliyoruz.” sözlerini kullandı.

Çebi, basketbolda da altyapıya değer vereceklerini belirterek, şunları söyledi:

“Geçen sene basketbolda Bandırma’dan aldığımız genç çocuklarımız vardı. Onlarla bir arada inanılmaz başarılı bir dönem geçirdik. Ahmet Kandemir hocamıza bu mevzuda teşekkür ediyorum. Spor iktisadının sorunlu olduğu süreçten çıkabilmenin tahlilinin öz kaynak olduğunu söz ettim. Bu genç çocuklarımızdan Alperen Şengün ve Şehmus Hazer kardeşlerimiz kulübümüze ekonomik katkı vererek gitti. Bu projenin ne kadar değerli olduğunu görmüş olduk. Artık de 14-16 yaş ortasında Bandırma’dan gelen çocuklarımız Akatlar’daki tesislerimizde yatıp kalkıyorlar, sporlarını yapıyorlar. 15’e yakın genç çocuğumuz olduğunu ve her birinin Alperen ve Şehmus olacağını görmekten keyifli olduğumuzu söylemek istiyorum. Altyapı artık değerli. Tüm spor topluluğuna sesleniyorum, el birliğiyle bu çocukları kazanalım ve bu çocuklardan da kulüplerimize kazandıralım. İçinde bulunduğumuz sorunlardan kurtulmak için 2 yıldır diğer bir strateji izliyoruz. Şu anda tercihim yıldız atlet değil öz kaynaktan, genç çocuklarımızdan birkaç tane yıldız çıkartmayı tercih ediyorum. Beşiktaş’ın geleceği 1 yıllık yıldızlarda değil kendi içimizden çıkardığımız yıldızlarda olacaktır. Futbol ve basketbolda bunu yapmaya kararlıyız. Büyük Beşiktaş’ın geleceğini hazırlayacağız.”

Say: “Bu beraberliğin her iki markaya hoşluklar getirmesini temenni ediyorum”

iLab Kurucusu Mustafa Say ise “Bizim için de kıymetli bir gün. Bize bu mutabakattaki ilgi ve yardımınız için teşekkür ediyoruz. Önemli pazarlıkların yaşandığı bir süreç oldu lakin iki tarafın da keyifli olduğu bir mutabakat oldu. Beşiktaş topluluğu çok büyük bir topluluk. Tüm spor alanlarında maksatları yüksek. Bu türlü bir toplulukla bu muahedeyi yapmış olmak bizim için gurur kaynağı olacak. Bize bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bu beraberliğin her iki markaya hoşluklar getirmesini temenni ediyorum. Bu dönemin başarılarla dolu bir dönem olmasını diliyorum.” dedi.

Basketbol şubesinden sorumlu idare heyeti üyesi Umut Tahir Güneş, “Basketbol, Beşiktaş için çok kıymetli bir branş. Beşiktaş’ın şampiyonlukları, muvaffakiyetlerini bu seneye de taşımak istiyoruz. Sponsorluk için uzun pazarlıklar yaptık. Sponsorumuzun gücümüze güç katacağına eminim. Taraftarlarımızı bu sene Akatlar’a bekliyoruz. Kıymetli bir sürece girdik ve muvaffakiyet gayesi koyduk. Bunu başaracağımızı düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

Törenin sonunda siyah-beyazlı ekibin basketbolcuları Burak Can Yıldızlı, Okben Ulubay ve Yiğit Onan, iLab yetkililerine Beşiktaş Basketbol Grubu forması ikram etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.