Can Yaman, ‘El Turco’ dizisinden ne kadar para kazanacak!

‘İnadına Aşk’ (2015-2016) dizisiyle adını duyuran, Demet Özdemir’le başrolü paylaştığı ‘Erkenci Kuş’la (2018-2019) yıldızı parlayan Can Yaman, ‘Bay Yanlış’ (2020) final yaptıktan sonra kariyerinde radikal bir adım attı ve yurt dışına gitti. İtalya’da muazzam bir ilgiyle karşılanan oyuncu, rol aldığı dizinin dışında katıldığı TV programlarından 100 bin euro kazanır hale geldi. Yaman’ın, İtalya’da çektiği dizi ve kazandığı para kadar sosyal medya paylaşımları ve sevgilileriyle adı hep gündemde kaldı.

“GÜNEŞ GİBİ GÜZEL”

Bir uçağın arkasına taktırdığı, “Diletta benimle evlenir misin? Seni seviyorum, Can…” yazısıyle evlilik teklifinde bulunduğu İtalyan spiker Diletta Leotta’yla sürpriz şekilde ayrılan Yaman’ın, geçtiğimiz haftalarda gönlünü aktris Francesca Chillemi’ye kaptırdı. Yeni sevgilisi ile pozlarını, “Deniz gibi mor, güneş gibi güzel” notuyla yayınlayan oyuncunun paylaşımları, kısa sürede hayranlarından binlerce beğeni ve çok sayıda yorum aldı.

ZİRVEDE YENİ OYUNCULAR

TV8’de ekranlara gelen ‘2. Sayfa’ programının haberine göre; ‘En çok kazanan oyuncular listesi’ güncellendi. Aras Bulut İynemli’nin, bölüm başı 700 bin TL’lik anlaşma ile meslektaşları Halit Ergenç, Burak Özçivit ve Kenan İmirzalıoğlu’nu geride bıraktığı belirtildi.

1.5 MİLYON TL!

Türkiye’de rol aldığı dizilerden bölüm başı 100-300 TL arasında kazanan Can Yaman’ın ise kaşesini neredeyse 10’a katladığı öğrenildi. ‘El Turco’ adlı dizi ile dijital platformun Türkiye tüzü olmaya hazırlanan ve yeni projesinin çekimleri için zamanının çoğunu sette geçiren yakışıklı oyuncunun, bölüm başına 1.5 milyon TL kazanacağı iddia edildi.

“CAN’IN BAŞARISINA İNANMAK İSTEMEDİLER”

‘2. Sayfa’ sunucuları, çok konuşulan haberle ilgili olarak, “Can Yaman bir risk aldı. Türkiye pazarını bırakıp, İtalya’ya gitti. Genç oyuncular kendilerine çok güzel yatırım yapıyorlar. İngilizcesi var, İtalyanca çalışıyor, İspanyolca öğreniyor. Hukuk mezunu, spor salonunda ter döküyor. Oyunculuğunu beğeniriz, beğenmeyiz ama uğraşıyor. Saygı duyulası bir şey. İtalya’ya ilk gittiği zaman havalimanındaki kalabalık için ‘Ajanstan topladı’ demişlerdi. Otel önündeki kalabalık için de ‘Cast çalışması’ dendin. Kimse Can’ın oradaki başarısına inanmak istemedi. Gelinen noktaya baktığımız zaman kitabı çıktı, kendi adına parfümü çıktı. Dünyaca ünlü İtalyan parfüm markasının reklamında oynadı ve marka reklamı kendi sayfasından paylaştı” yorumunda bulundular.

NEREDEN NEREYE…

Sekiz yıl önce bölüm başı 10 TL kazanan oyuncunun, dikkat çeken kariyer yolculuğu ile ilgili şu ifadeler kullanıldı:

Kazandığı paradan, yaptığı anlaşmadan çok daha değerli bir şey var. Bölüm başına 1.5 milyon TL’ye anlaştı ama hala özel hocalar eşliğinde çalışıyor. Gösteri dünyasında ‘Ben nasıl olsa oldum. Para da bende’ hali artık bitti. Can Yaman’ın 20-25 yıllık kariyeri yok. 2014 yılı ‘Gönül İşleri’ dizisi ilk projesi. ‘Bedir’ karakteri için seçimlere giriyor. ‘Sen çok yakışıklısın. Biz kaslı Bedir istemiyoruz. Git çirkinleş, gel’ diyorlar. Sporu bırakıyor, kaslarını eritiyor. kuaförüne gidip ‘Beni çirkenleştir’ diyor ve rolü kapıyor. O dönem bölüm başına 10 bin TL kazanırken gelinen noktaya bakar mısın? Yolu bir anda değişti? Darısı kendini geliştirmek isteyen diğer oyuncuların başına.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.