CHP’li belediye lideri AKP’li meclis üyelerine isyan etti

Antalya’nın Döşemealtı ilçe Belediye Lideri CHP’li Turgay Genç, Olağan Meclis Toplantısı’nda belediyenin borçlanma talebine ret oyu veren AKP kümesini sert sözlerle eleştirdi.

Antalya’nın Döşemealtı belediye meclisinde borçlanma ile ilgili olarak lidere yetki verilmesi konusunda yapılan oylamada MHP ve AKP kümesinin ret vermesine karşın oy çokluğu ile karar geçti.

Ret oylarına reaksiyon gösteren Döşemealtı ilçe Belediye Lideri CHP’li Turgay Genç, “Satış istiyorum AKP ve MHP kümesi olarak ret veriyorsunuz.  Borçlanma istiyorum ret veriyorsunuz.  Nasıl vatandaşlarımız ekonomik krizin altında inim inim inliyorsa belediyelerde de çok farklı değil.  İşçi, yakıt, güç, asfalt masrafımız kat kat arttı.  Üstelik bu ekonomik krizin sebebiyeti biz değiliz. İktidar olan sizsiniz. Ülkeyi bu pozisyona getiren sizin iktidarınız” dedi.

“SİZİN MAKSADINIZ NE”

“Bütün bunları tüm vatandaşlarımızla birlikte belediyeler olarak yaşarken; sizin maksadınız ne” diye soran Genç; şu tabirleri kullandı:

*Bölgeye hizmet etmek yatırım yapmak yerine belediyeyi kilitlemek mi? Bunun karşılığını bekliyorum.

*Hangi münasebetle bu koşulları bile bile bunların karşısında duruyorsunuz. Döşemealtı halkına hizmetlerimizi çalışmalarımızı engellemek mi istiyorsunuz?

*Bütün Döşemealtı’na bunu anlatmanızı istiyorum.   Burada tek bir maksat ortaya çıkıyor Belediye kilitlensin hizmet üretemesin külfetler içinde bocalasın.

*Bizde mutla olalım mı diyorsunuz. 8 yılı bitirmek üzereyiz yüzlerce proje yaptık. Caddeler, bulvarlar, fabrikalar, hastane.

*Cami, parklar, ekolojik kreş, gençlik merkezi, spor alanları,  Pazar yerleri, kent meydanları ve devam ediyoruz.

*Bizden evvel Döşemaltı’nı Antalya’dan 10 şahıstan 5 i bilmezken bugün Antalya’nın markası olarak yüzde 100’ünün da yaşamak istediği en fazla nüfus alan en fazla ruhsat veren noktaya getirmesinin temel sebebi yapılan projeler ve yapılan çalışmalardır.

*Bu yüzden tüm çalışma arkadaşlarıma ve bürokratlarıma teşekkür ederim

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.