Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Avrupa’daki güç kriziyle ilgili açıklama: Rusya hafife alınacak bir ülke değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Balkan cinsinin ikinci durağı olan Sırbistan’a gitti. Tayyip Erdoğan için resmi karşılama merasimi düzenlendi. Merasimin akabinde gerçekleştirilen ikili ve heyetler ortası görüşmelerin akabinde yapılan basın toplantısında konuşan Lider Erdoğan ‘kimlikle seyahat’ periyodunun başladığını duyurdu.

‘BATI TAHRİK ÜZERİNE ŞURASI BİR SİYASET GÜDÜYOR’

“Rusya- Ukrayna savaşı ile birlikte Avrupa’da yaşanan güç kriziyle ilgili değerlendirmede bulunana Erdoğan şunları söyledi: “Türkiye olarak Rusya Ukrayna ortasında daima istikrar siyasetini güttük, bundan sonra da devam edeceğiz. Batı’nın-isim saymaya gerek yok-Takındığı hali yanlışsız bulmadığımı çok açık söyleyebilirim. Çünkü tahrik üzere şurası bir siyaset güden bir Batı var. Bu türlü bir savaşı tahrik üzere yürütürseniz oradan sonuç alamazsınız. ‘Bu savaşın kazananı var’ diyebilir miyiz? Bu savaşın kazananı yok lakin ben inanıyorum ki kaybedeni çok. Şu ana kadar bizim güttüğümüz siyaset ‘Acaba bu savaş biter mi bitmez mi?’ biz bunun uğraşı içerisindeyiz. Fakat bu iş çok kısa vakte biteceğe benzemiyor. Rusya’yı hafife alanlara diyorum ki “yanlış yapıyorsunuz.”

‘ŞİMDİ KARA KARA DÜŞÜNÜYORLAR’

Şimdi kara kara düşünüyorlar. Bu kışı ne yapacağız diye… Şu anda stoklar ne durumda diye bunun tartışması yapaıyor. Rusya herkes ona saldırınca tüm imkanlarını kullanacaktır. Bu kadar kolay.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.