Davutoğlu’ndan Erdoğan’a ‘ihanet’ cevabı: Kusura bakmasın, benim borcum bu millete

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine yönelik “İhanet ettiler, o makamlara layık oldukları için gelmediler” kelamlarına “Canlı yayında karşıma çıksın” diye karşılık verdi.

‘SUÇLAMALARIN ALTININ BOŞ OLDUĞUNU EN DÜZGÜN KENDİSİ BİLİYOR’

KRT’de katıldığı programda gündemi kıymetlendiren Davutoğlu, “Sayın cumhurbaşkanının son periyotta takındığı üslup, kendisi her hakka sahip, muhataplarının ise hiçbir hakkı yok. Kendi liderini ihanetle suçluyor. Bu suçlama siyasi rakibinize bile yapılamaz. İhanet suçlamasının içini doldurması lazım. O her türlü hak ile sizi suçluyor, suçlamanın sonu da yok. Kendi liderine liyakatsiz ve hain suçlamasının iki suçlamanın da altının boş olduğunu en yeterlisi kendisi biliyor. Yalnızca kendisini dinlediğini düşündüğü kitleleri bir manada hipnotize etmeye çalışıyor. Birtakım provokatörleri karşıma çıkarmaya çalışıyor” diye konuştu.

‘CANLI YAYINDA KARŞIMA ÇIKSIN’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a meydan okuyarak canlı yayında tartışmaya çağırmasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Davutoğlu, “İstediği gazetecileri karşıma çıkarsın, kendisi otursun. Kendisine bütün sorular evvelden verilsin. Hatta bir grup de hazırlasın gerisine onu oturtsun, bir de prompter koysun ondan da takip etsin. Ben tek başıma, yalın kılıç, en berrak halimle oraya oturacağım tek başıma. İhanet neyse gözümün içine baka baka ihanet neyse söyleyecek. Onun anladığı manada ihanet, körü körüne kendisine sadakat dışında bir şey yaparsanız ihanet. Kusura bakmasın, benim borcum bu millete. Ben hazırım, meydan okuyorum. Hodri meydan, ben hesaplaşmaya varım” sözlerini kullandı.

‘TABANDA POPÜLARİTEM ARTINCA DİĞERLERİNİN ÖNÜ KESİLDİ’

Davutoğlu, “Benim AKP tabanı ve teşkilatları nezdinde popülaritem artınca diğer insanların önü tıkanmış üzere oldu. Sayın Binali Yıldırım’ın, Sayın Süleyman Soylu’nun, Sayın Berat Albayrak’ın… Erdoğan’ın maksadı bunun devamını sağlamaktı. İşte badire burada” diye ekledi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.