Dışişleri Bakanlığı 75 memur alacak

Dışişleri Bakanlığı, açılacak giriş imtihanındaki kesin muvaffakiyet sıralamasına nazaran 75 Aday Meslek Memuru alacak.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana nazaran; Giriş imtihanı müracaatları 18 Temmuz 2022 Pazartesi günü başlayacak ve 29 Temmuz 2022 Cuma günü saat 18.00’de sona erecek. Müracaatlar, e-Devlet üzerinden “Dışişleri Bakanlığı – Meslek Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti yahut “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak.

Giriş imtihanı yazılı ve kelamlı kademelerden oluşmaktadır. İmtihanın yazılı kademesi 3-4 Eylül 2022 tarihlerinde Ankara’da yapılacak. Giriş imtihanını kazananların atamaları, varsa müktesep maaş dereceleri de göz önünde bulundurularak, genel yönetim hizmetleri sınıfından 7 ila 9. derece takımlara yapılabilecek.

Meslek Memurları, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çerçevesinde, Türk dış siyasetinin oluşturulması ve icrasında vazife, yetki ve sorumluluk üstlenen ve yurtdışında temsil vazifesi icra eden diplomatik meslek memurlarıdır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.