Dursun Özbek: Gayemizde küçülme yok

Galatasaray’ın lider adaylarından Dursun Özbek, Kalamış Tesislerinde tanıtım toplantısı düzenledi.

Sarı-kırmızılı kulübün eski liderlerinden Özbek, aday olmasındaki en büyük etkenin, dostlarının “Şimdi değilse ne vakit?” halindeki telaffuzları olduğunu lisana getirdi.

11 Haziran’daki seçimlere hazırlanan Özbek, küçülmeye gitmeyeceklerini de vurguladı.

İşte Dursun Özbek’in açıklamaları:

“Galatasaray’ın geleceğini belirleyecek çok şiddetli günlerden geçiyoruz. Bildiğiniz üzere dünyamız ekonomik buhranın içinde kavrulurken gerek pandemi şartları ülkemizin etrafındaki savaşlar iktisat dahil her şeyi etkiledi.”

“Şartlar ne olursa olsun ne kadar güçlü olursa olsun, Galatasaray’ın misyonunu yerine getirmesi için hiçbir şey mani olamaz. Şöyle hayal ediyorum; 1905’te Ali Sami Yen ve arkadaşlarının kurduğu grup ne badirelerden geçmiş… ama faaliyetlerini hiçbir vakit durdurmamışlar ve zaferlerle taçlandırmışlar.”

“Galatasaray’ın bir misyonu var. Olimpik sporların ülkemize gelmesi için öncülük etmiş bir kulübüz. Hiçbir vakit kuvvetli koşullara boyun eğmemiş, koşullar ne olursa olsun zaferle çıkmış bir kulübüz. Hiçbir vakit kuralları mazeret etmeyeceğiz. Galatasaray’ın en üst noktaya çalışmak için birlikte çalışacağız. Gayemizde küçülme yok, küçülmenin Galatasaray’a yakışan bir şey olmadığını belirtmek isterim. Galatasaray’ı tepeye taşımak için gereken fedakarlıkları daima birlikte yapmamız lazım.”

“Aday olmamdaki en büyük etkenlerden biri de dostlarımın daima beni ‘Şimdi değilse ne vakit?’ diye uyarmaları. O denli bir düzeye geldi ki; bunu reddetmek, Galatasaray’a ihanet etmek üzere hissettirecekti.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.