Elon Musk’tan Twitter’ı satın alma muahedesinin feshine ait yeni mektup

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kuruluna (SEC) yapılan bildirime nazaran, Elon Musk’ın avukatı Mike Ringler, Twitter’ı satın alma muahedesine ait 29 Ağustos’ta yeni bir mektup kaleme aldı.

Twitter’ın mutabakatın kimi kararlarını ihlal ettiği belirtildi

Zatko’nun savlarına dikkat çekilen mektupta, bunların hakikat olması halinde Twitter’ın muahedenin kimi kararlarını ihlal ettiği kaydedildi.

Mektupta, savların muahedenin feshi için ek ve bariz temeller sunduğu bildirildi.

Ayrıca, Musk’ın Twitter’ın ‘spam’ hesapları ölçme yolu konusunda şirketin eski güvenlik şefi Zatko’dan bilgi istediği aktarıldı.

Twitter’ın eski güvenlik şefi hata duyurusunda bulunmuştu

Twitter’ın eski güvenlik şefi Zatko, ihbarcı olarak yaptığı cürüm duyurusunda şirketin federal yetkilileri spam ve bot hesaplar konusunda yanılttığı savında bulunmuştu.

Zatko’nun cürüm duyurusunda, Twitter’ın spam hesapların sayısını azaltmak yerine kullanıcı sayısının artışına öncelik verdiği ve yöneticilerin de günlük kullanıcı sayısındaki artışa bağlı olarak 10 milyon dolara varan ikramiyeler kazandığı argüman edilmişti.

Twitter ise kabahat duyurusunda yer alan argümanları yalanlamıştı

Elon Musk, 8 Temmuz’da birden çok kararının ihlalini münasebet göstererek Twitter’ı satın alma mutabakatını feshettiğini bildirmişti.

Musk’ın avukatları, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesine (SEC) yapılan bildirimde, Twitter’ın, şirketin iş performansı için kıymetli olan platformdaki düzmece yahut spam hesaplarla ilgili birden fazla bilgi talebine cevap vermediğini yahut yanıtlamayı reddettiğini belirtmişti.

Twitter ise muahedeyi feshettiği için Musk’a dava açmıştı. Twitter’ın Musk aleyhine açtığı dava, 17 Ekim’de görülmeye başlanacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.