Enis Berberoğlu: ‘Sevigen’in bu iftirası tıpkı benzerleri üzere, yalancının mumu misali sönecek’

Eski CHP İstanbul İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, iktidara yakınlığıyla bir televizyon kanalında katıldığı programda, ‘MİT TIR’larıyla ilgili olarak “Enis Berberoğlu’na kim verdi? Kemal Beyefendi götürdü o belgeyi verdi… Kemal Beyefendi, o yürüyüşü Enis Berberoğlu hapishanede konuşmasın diye yaptı. Bülent Tezcan’a vermişti… Bülent Tezcan da götürmüş Enis Berberoğlu’na vermiş” tabirlerini kullanmıştı.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, Sevigen’in savlarına, toplumsal medya paylaşımında cevap verdi. Berberoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Mehmet Sevigen adımı karıştırarak CHP’ye ve Genel Liderimize iftira attı. ‘MİT Tır’ları evraklarını Kemal Kılıçdaroğlu yayınlansın diye Enis Berberoğlu’na verdi. Kılıçdaroğlu Ankara’dan İstanbul’a yürüyüşü de Berberoğlu konuşmasın diye yaptı’ diye üfürdü. Mehmet Sevigen’in bu iftirası tıpkı benzerleri üzere, yalancının mumu misali sönecek.

Zira tıpkı saçmalığı manşetine tekraren taşıyan Sabah Gazetesi’ne Avukat Murat Ergün, Kemal Bey’in vekaleti ile dava açtı ve kazandı. Mahkeme beni yargılayan heyete yazdı, ‘Böyle teze ispat var mı?’ diye sordu. Yanıt yazısında bırakın ispatı, bu türlü bir savın bile olmadığı iletildi. Mahkeme Sabah Gazetesi’ni 1 TL manevi tazminat ödemeye mahkûm etti, ceza İstinaf’ta onaylanarak katılaştı.

“SEVİGEN ŞEKLİ SİYASETE PABUÇ BIRAKMAM”

‘Enis Berberoğlu konuşmasın’ diye başlayan cümleyi hakaret sayarım” diyen Berberoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“CHP’ye katılalı 50 yıl oldu, Gençlik Kolları’nda, Üniversite’de son olarak TBMM’de partime hizmet ediyorum. Ne AKP ve reisine, ne de Sevigen üslubu siyasete pabuç bırakmam. Hata işlemediğimi, müfteri yahut itirafçı olmayacağımı mahpus yatarken birebir iddiayı ima yoluyla yapan Tayyip Erdoğan’a da söylemiştim. Sevigen ve varsa misal niyeti bozuklar okusun öğrensin. Dahası hakkımdaki haksız ve yersiz karar Anayasa Mahkemesi tarafından bozuldu.

Bu savları partimi karalamak, beni yargısız infazla mahkûm etmek isteyenlerden hukuk önünde hesap soracağım. Paralarını alıp, öğrenci bursu olarak dağıtacağım.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.