Eski MOSSAD Lideri’nden Türkiye ve Erdoğan açıklaması

İsrail İstihbarat Teşkilatı MOSSAD’ı uzun yıllar yöneten, İsrail ordusu ve istihbaratı için 42 yıl boyunca birçok misyon üstlenen General Danny Yatom, Yunan gazetesi Kathimerini’ye konuştu.

Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili değerlendirmelerde bulunan İsrailli isim, şu açıklamalarda bulundu:

“ERDOĞAN TÜRKİYE’Yİ DÜNYANIN EN BÜYÜK GÜÇLERİNDEN BİRİ OLARAK GÖRÜYOR”

“Erdoğan’ın niyetlerini okumak sıkıntı fakat bence genç bir öğrenci ve siyasetçi olduğundan beri hayali Osmanlı İmparatorluğu’nu geri getirmek. Erdoğan, Batılı ülkelerin Türkiye’ye gerektiği üzere davranmadığı kanısında. Zira O (Erdoğan) Türkiye’nin dünyanın en büyük güçlerinden biri olduğunu düşünüyor.

“BENCE ERDOĞAN GÜÇSÜZ HİSSEDİYOR”

Bence Erdoğan güçsüz hissediyor. 2023’te tekrar cumhurbaşkanı seçilememekten tasa ediyor ve siyasi güç elde etmek için yaklaşımını değiştirmek istiyor. Bu sebeple İsrail’le yakınlaşmaya başladı. 15 yılda birinci kere Türkiye Dışişleri Bakanı İsrail’i ziyaret etti, bizim cumhurbaşkanımız da Türkiye’ye gitti. Bağlar yumuşuyor. Türkiye’nin dünyadaki algısı olumlu tarafta değişecektir.

“ERDOĞAN’IN EMELİ OSMANLI’YI TEKRAR CANLANDIRMAK”

İran Dışişleri Bakanı da Türkiye’yi ziyaret etti. Lakin Türkiye ile İran ortasındaki bağlarda tansiyon yok değil. Sonuç olarak, Erdoğan’ın maksadı Osmanlı İmparatorluğu’nu tekrar canlandırmak.”

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.