‘Hz. Mevlana dizisi ‘TRTFlix’ için hazırlandı, platform bulunamadı’

TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, geçtiğimiz hafta Netflix’e alternatif milletlerarası bir platform kuracaklarını açıkladı. Bu açıklamanın akabinde ne projeyle ilgili olarak ne de dijital platform ismi olarak gündeme geldi.

Sobacı’ya nazaran, dijital yayıncılıkta Netflix’e rakip alanı TRT dolduracak. Bu açıklamaların akabinde ise bahse dair rastgele bir bilgi verilmedi. Kamuoyu sorunun içeriğini merak ediyor.

Cumhuriyet’in TRT yetkililerinden edindiği bilgiye nazaran ortada yalnızca açıklama var. İsmini vermek istemeyen TRT yetkilisi dijital platformun uzun müddettir gündemde olduğunu lakin hiçbir somut projenin ve adımın atılmadığını belirtti. 

Kelam konusu projenin 5 yıl evvel gündemde olduğu bilinirken TRT yetkilisinin verdiği bilgiye nazaran, geçen ay yayımlanan ‘Hz. Mevlana’ dizisinin de kurulacak yeni dijital platform için çekildi fakat yayına verilecek bir platform bulunmadığı için TRT ekranlarında yayımlandı. 

”TRTFLIX İSMİNE SICAK BAKILMIYOR”

Sobacı’nın ‘Netflix’e alternatif bir platform kuracağız’ duyurusundan sonra platform isminin ‘TRTFlix’ olacağı tez edilmişti.  Hususla ilgili konuşan TRT kaynakları, TRTFlix ismine de sıcak bakılmadığını vurguladı.

Haber: Stajyer muhabir Kanıt Atak

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.