İBB, üniversite adaylarına fiyatsız tercih danışmanlığı hizmeti verecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), üniversite adayları için kentin 22 meydanına tercih platformları kuracağını ve gezici taşınabilir araçla fiyatsız tercih danışmanlığı hizmeti vereceğini duyurdu.

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Tercih İstişare ve Rehberlik Merkezleri ile gençlere fiyatsız danışmanlık hizmetini yarından itibaren verecek.

DOĞRU TERCİH DESTEĞİ

İstanbul’un 22 meydanında kurulacak merkezlerde, gençlere puanları, muvaffakiyet sıralamaları ve üniversitelerin kontenjanları üzere kriterlere nazaran tercihlerini yanlışsız yapabilmeleri için dayanak olunacak.

Tercih merkezlerinde 60 rehber ve 65 uzman olmak üzere 125 kişilik takım, saat 10.00 ile 19.00 ortasında gençlere danışmanlık yapacak.

Sabit hizmet noktalarının yanında taşınabilir Tercih Müracaat ve Rehberlik Merkezi de gereksinim duyulan alanlara giderek gençlere dayanak olacak. Meydanlara gelemeyen gençler de İBB’nin Tahlil Merkezi’ni arayarak dayanak alabilecek.

TERCİH MERKEZİNE ULAŞAMAYANLAR İÇİN ALO 153

Türkiye’nin her yerinden 0 212 153 00 00 numaralı telefonla İBB Tercih İstişare ve Rehberlik Merkezleri’ne ulaşılabilecek.

Engel, hastalık yahut rastgele nedenle meydanlara erişmeyenler de Alo 153’ü arayarak takviye alabilecek. Öğrenciler, gerekli durumlarda İBB gruplarının meskenlerine gelerek kendilerine yüz yüze dayanak vermelerini talep edebilecek.

İBB’nin tercih müracaat merkezleri, Avrupa Yakası’nda Aksaray, Bağcılar, Bakırköy, Beylikdüzü, Beşiktaş, Esenler, Esenyurt, Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Şirinevler, Şişli, Taksim ve Silivri meydanları ile Anadolu Yakası’nda Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Şile, Pendik, Sultanbeyli, Ümraniye ve Üsküdar meydanlarında hizmet verecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.