İhracatçılar ortasında temsil çatlağı

Türk Hava Yolları (THY) İdare Konseyi Lideri olan Ahmet Bolat, 55 milyar dolar ihracata imza atan hizmet dalının ve THY’nin TİM idaresinde temsil edilmediğini belirterek, TİM idaresine reaksiyon gösterdi.

İhracatçılar ortasında temsiliyet krizi çıktı. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) yeni idare konseyine Hizmet İhracatçıları Birliği’nden (HİB) kimsenin alınmamasına reaksiyon gösteren HİB Lideri Ahmet Bolat, TİM liderleri ortasındaki WhatsApp kümesinden ayrıldı. Birebir vakitte Türk Hava Yolları (THY) İdare Konseyi Lideri olan Bolat, 55 milyar dolar ihracata imza atan hizmet kesiminin ve THY’nin TİM idaresinde temsil edilmediğini belirterek, TİM idaresine reaksiyon gösterdi. Akdeniz Su Eserleri ve İhracatçıları Birliği Lider Yardımcı Ali Can Yamanyılmaz da Bolat’ın bildirilerine dayanak verdi. TİM idaresine Anadolu’dan kimsenin alınmadığını tabir eden Yamanyılmaz, temsilde adalet olmadığını kaydetti.

Ahmet Bolat

İSTİFA GELDİ

Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği İdare Konseyi Lider Yardımcısı Fatih Kemal Ebiçlioğlu’nun da Bolat üzere idarede yer verilmemesi nedeniyle kesim heyeti başkanlığı vazifesinden istifa ettiği  öğrenildi. 13 Haziran’da gerçekleştirilen TİM olağan genel heyetinde Mustafa Gültepe, tek aday olarak girdiği seçimde TİM lideri olarak seçilmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.