iPhone’lar için kritik güncelleme!

Apple, iPhone modelleri için yeni yazılım güncellemesi iOS 15.5 yayınlandı. iPhone 6s ve üstü iPhone modelleri için yayınlanan güncelleme, 27 farklı başlıkta güvenlik açığını kapatmasının yanısıra Podcast ve bireyler işle ilgili iyileştirmeleri ve kusur düzeltmelerini kapsıyor.

Makus maksatlı uygulamaların imza doğrulamasını atlayabildiği, makûs emelli web sitelerinin kullanıcıların Safari özel tarama modunda izleyebildiği açıklar da dahil olmak üzere Wi-Fi kullanımında makus hedefli uygulamaların kısıtlı belleği ifşa edebildiği, uygulama ayrıcalıklarını yükseltebildiği, uzaktaki bir saldırganın hizmet reddine neden olabildiği ve de yeniden makûs gayeli uygulamaların, sistem ayrıcalıklarıyla rastgele kod yürütebildiği üzere güvenlik açıkları da iOS 15.5 güncellemesi ile gideriliyor.

PODCAST’LER İÇİN YENİ AYAR

Yaklaşık boyutu 600 MB’nin üzerinde olan iOS 15.5 yazılım güncellemesi, iPhone 6s ve üstü olan tüm iPhone modellerini ilgilendiriyor.

iOS 15.5’in içerdiği iyileştirmeler ve kusur düzeltmeleri ise şöyle:

– Apple Podcasts, iPhone’unuzda saklanan kısım sayısını sınırlayan ve eskileri otomatik olarak silen yeni bir ayar içerir.

– Şahısların varması yahut ayrılması ile başlatılan mesken otomasyonlarının çalışmamasına neden olan bir sorunu düzeltir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.