Kuş klimaya yuva yaptı! İş yeri sahibi 40 derecelik sıcağa karşın çalıştırmıyor

Mersin’de bir ofisteki klimaya kuş yuva yaptı, hava sıcaklığının 40 dereceyi bulmasına karşın işletmeci Ahmet Ergin yumurtadan kuşlar çıkıp uçana kadar klimasından vazgeçip örnek bir davranış gösterdi.

Erdemli ilçesinde Ahmet Ergin’in ofisindeki klimaya kuş yuva yapmaya başladı. Ergin bunun üzerine kuşun dışarı yuva yapması için iki tane doğal yuva koydu. Buna karşın kuş, klimanın üzerine, kol modülleri taşıyarak evvel yuvasını tamamladı sonra da yumurtalarını bıraktı.

Ahmet Ergin, “Burada sıcaklık 40 derece. Bu sıcaklığa karşın de kuşumuzun rahatını, yuvasını bozmamak için sıcaklığa katlandık ve klimamızı 35 gün mühletle servis dışı bıraktık” dedi.

Yavrular çıkıp uçana kadar kuşları ağırlayacaklarını lisana getiren Ergin, “İnşallah yavrularını sağ salim çıkarır ve biz onu yolcu ederiz. Yolcu ettikten sonra da klimamızı çalıştırabiliriz. Dışarı da iki tane yuvamız var lakin bir türlü oraya gönderemedik, ısrarla klimanın üstünü seçti. Konut tuttu, bizim de konuğumuz oldu” diye konuştu. (İHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.