Limonun farklı kullanım alanlarını öğrenince hayatınızdan eksik etmeyeceksiniz

İster profesyonel bir şef olun, ister yalnızca bir yemek aşığı olun. Muhtemelen bir noktada yemeklerinizin birinde limon kullanmışsınızdır. Yiyeceklerinize ve içeceklerinize lezzet katmak için son derece yararlı olan limonu kullanabilirsiniz ve çabucak hemen her yerde üretiliyor. Ama ister inanın ister inanmayın, limonları lezzet katmaktan çok daha fazlası için kullanabilirsiniz…
Limonu cildiniz için bir hoşluk eseri olarak kullanabileceğinizi okumuş olabilirsiniz. Limonlar C vitamini ve antioksidanlarla doludur, bu nedenle çok sağlıklıdırlar, lakin mutfağınızda da çok yararlı olabilirler! Evet, mevzu yemek pişirmeye geldiğinde limon bir çok şeyi çok daha kolaylaştırabilir.LİMONUN FARKLI KULLANIM ALANLARINI ÖĞRENİNCE HAYATINIZDAN EKSİK ETMEYECEKSİNİZ

 • Meyvelerin kararmasını mahzurlar: Birkaç damla limon suyu avokado, elma ve muz için mükemmeller yaratabilir. Limon suyundaki asit nedeniyle meyvenin kararmasını önlemeye yardımcı olur.
 • Bulaşık makinesi parlatıcısı olarak vazife görür: Yarım bir limonu bulaşık makinanıza yerleştirdiğinizde bardaklarınızın daha pırıl pırl olduğunu göreceksiniz.
 • Pirincin yapışmasını maniler: Tekrar birkaç damla limon suyu kafidir. Bunları pirincinizi pişireceğiniz kaynar suya ekleyin, pirincin yapışmamasını sağlayın. Ayrıyeten pirincinizi beyaza çevirecek!
 • Ter kokusunu önlemede yararlı: Ter kokusunu önlemek istiyorsanız ve roll-on kullanmak istemiyorsanız birkaç damla limon suyunu koltuk altlarınıza sürebilirsiniz.
 • Etinizi yumuşatır : Limon suyundaki asit, etin içindeki lifleri parçalayarak eksiksiz formda yumuşamasını sağlar.
 • Leke çıkarıcı olarak vazife görür: Zorlandığınız inatçı lekeler için limon suyundan faydalanabilirsiniz. Lekenin üzerine limon sıkın ve 1 saat bekletin daha sonra makinaya atıp yıkayabilirsiniz.
 • Marulunuzu çıtır çıtır yapacaktır: Marulunuz biraz gevşekse biraz limon suyu yardımcı olabilir. Marul yapraklarını tekrar çıtır çıtır yapmak için yarım bardak limon suyuyla dolu bir kapta suda bekletebilirsiniz. Daha sonra bir saat kurumaya bırakın.
 • Bir yemeği değiştirebilir: Kremalı yemekleri süsleyecek ve sodyumsuz bir şey istiyorsanız, tuzun şahane bir alternatifi.
 • Balık kokan ellerinizi limonla ovun: Ellerinizden balık kokusunu çıkarmak istiyorsanız limonla ovabilirsiniz.
 • Esmer şekeri yumuşak meblağ: Topakların oluşmasını önlemek istiyorsanız, esmer şeker kavanozunuza bir dilim limon suyu ekleyin.
 • Haşlanmış yumurtaların kusursuz olmasını sağlar : Kaynayan suya eklemeden evvel yumurta kabuğuna biraz limon suyu sürün. Limon suyu yumurtalar pişerken kabuğun kırılmasını önleyecektir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.