Merkez Bankası eski lideri Naci Ağbal’ın yeni misyonu aşikâr oldu

Kazancı Holding, Naci Ağbal’ın idare takımına katıldığını resmen duyurdu.

NTV’de yer alan habere nazaran, temmuz sonunda gerçekleştirilen genel konsey toplantılarında alınan kararla, eski Merkez Bankası Lideri Naci Ağbal, Çıkarı Holding ve iştiraki Aksa Güç İdare Heyeti Lider Yardımcısı vazifelerine getirildi. Ağbal birebir vakitte Çıkarı Holding, Aksa Güç ve Aksa Elektrik şirketlerinin icra heyetlerinde da faal misyon alacak.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Hızla değişen ve çok çeşitli fırsatları barındıran küresel güç piyasalarında, Aksa Şirketler Kümemiz ile ‘global güçlü bir oyuncu’ olma gayesi doğrultusunda ağır bir gayret içindeyiz. Güç alanındaki deneyim ve yetkinliklerimizi küresel vizyonumuz ile birleştirerek memleketler arası pazarlarda büyümeye kararlıyız” tabirlerine yer verildi.

Açıklama şöyle devam etti:

“Hissedarlarımız başta olmak üzere, tüm paydaşlarımız için kıymet üretmeye odaklanan bir strateji temelinde, yatırımlarımızı artırma ve çeşitlendirme yolunda da kıymetli çalışmalar yürütüyoruz. Oluşturduğumuz bu stratejiyi güçlü bir kurumsallaşma ile destekleyeceğiz. Bu çerçevede Sayın Naci Ağbal’ın, Yararı Holding ve Aksa Güç Üretim A.Ş.’ye İdare Heyeti Lider Yardımcısı olarak katılması hem küresel stratejimizin oluşturulmasında hem de güçlü mali yapımızın küresel stratejimize uygun biçimde şekillendirilmesinde bizlere büyük bir güç ve bedel katacak.”

KAZANCI HOLDİNG İCRA ŞURASI ÜYELERİ

Genel Konsey toplantılarında alınan kararlar sonrası yeni misyon dağılımı şu formda oluşturuldu:

Cemil Çıkarı – Çıkarı Holding ve Aksa Güç İcra Heyeti Başkanı

Naci Ağbal – Çıkarı Holding Küreselleşme Stratejileri ve Mali İşler Başkanı

Ömer Muzaffer Baktır – Çıkarı Holding Finans ve Aksa Jeneratör İcra Heyeti Başkanı

Necati Baykal – Çıkarı Holding ve Aksa Jeneratör İcra Şurası Üyesi

Barış Erdeniz – Karı Holding Ortak Üniteler ve Aksa Elektrik, Aksa Tarım ve Turizm İcra Heyeti Lideri.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.