Miksoloji Sitesi

Miksoloji sitesi kokteyl yapım sanatına dair her konuda bilgi edinebileceğiniz bir platformdur. Miksoloji karışım sanatıdır ve hem alkollü hem de alkolsüz içeceklerin karıştırılarak yeni tatlar elde edilmesi anlamına gelir.

Miksolojist olan kişiler farklı meyveler, sebzeler ile reçeteler yaratır ve bu sanat çok eski zamanlardan günümüze kadar gelmiştir. Moleküler miksoloji terimi de kokteyl yapılırken kullanılacak olan malzemelerin moleküler olarak incelenmesi anlamına gelir.

İnceleme sonucunda kokteyl için kullanılacak olan malzemelerin yapısında değişiklikler gerçekleştirilir ve birçok farklı tat yaratılır. Jelleme, katılaştırma, ısıtma, sisleme, emülsifikasyon gibi teknikler kullanılarak birçok farklı karışım meydana çıkarılır. Ülkemizde bu alanda birçok farklı kişi uzmanlaşmıştır ve popüler bir alandır.

Miksolojist

Miksoloji konusunda uzmanlaşmış olan kişiye miksolojist denir. Miksoloji sitesi size birçok alkollü içecek hakkında da bilgi sunar. Viski ülkemizde en çok tüketilen alkollü içeceklerden biridir.

Farklı marka ve büyüklüğe göre viski fiyatları da değişiklik gösterir. 100 TL’den 3.000 TL’ye kadar bir fiyat aralığına sahip olan viski mısır, çavdar, buğday ve arpa damıtılarak yapılır ve meşe fıçılarda dinlendirilir.

Viskiyi buzlu, sek, sulu ya da farklı içeceklerle karıştırarak da tüketebilirsiniz. Amerikan, İskoç ve İrlanda viskileri en ünlü gruplardır. Dünyada farklı bölgelerde de üretimi vardır. Burbon markası en ünlü markalardan biridir ve üretim yeri Amerika’dır. Mısır damıtılarak üretilen bir alkollü içecektir.

Miksoloji Kokteylleri

Miksoloji her zaman kendini geliştiren ve yeni tatlar keşfedilen bir alandır. Miksoloji sitesi en yeni ve popüler tatları üyelerine sunar. Alkollü içecekler hakkında merak ettiklerinizi de öğrenebilirsiniz.

Bütçenize göre tercih edebileceğiniz farklı viski markaları ve büyüklükleri vardır. Viskinizi sek içerseniz tüm viski aromaları tadımını yapmış olursunuz. Sek içmek istediğinizde viski oda sıcaklığında olmalıdır bu şekilde kokularına ve tadına tamamen varmış olursunuz.

Buzla birlikte tüketilebilen viski ülkemizde en çok tercih edilen tüketim şekillerinden biridir. Markalar da genelde tanıtımlarını buz ile birlikte gerçekleştirirler. Buz eridiğinde alkol miktarını azaltmış olacağından bazı kişiler bu sebeple tercih eder. Viski markaları modası asla geçmeyecek bir alkol çeşidini sizlere sunmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir