Osman Zeki Korkmaz: Biz fala değil, oyun kültürümüze inanıyoruz

İstanbulspor Teknik Yöneticisi Osman Zeki Korkmaz, Beşiktaş ile 2-2 berabere kaldıkları maçın akabinde açıklamalarda bulundu.

Spor Toto Üstün Lig’in 7’nci haftasında kendi alanında Beşiktaş ile 2-2 berabere kalan İstanbulspor’da teknik yönetici Osman Zeki Korkmaz, müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısına katıldı.

“Beşiktaş’ta hocanın saha kenarında olmaması motivasyon manasında bir düşüş yaşattı diyebilirim” diyen Korkmaz, şöyle konuştu: “Beşiktaş’ın tahrip edici bir oyun temposu vardı. Bu tempoyu vermemek için belli pas ilişkilerini kapattık. Beşiktaş’ın atak olgunlaştıracağı anlarda, kontakları kapattığımız için Beşiktaş birinci yarıda uzun top yaptı. Bu da ritim yakalamalarına pürüz oldu. Daha besbelli pas kontaklarıyla çıksaydık tahminen skoru yakalayabilirdik. Ülkedeki büyük kadrolara sonsuz hürmetimiz var. Diğer türlü de mümkün demek istiyoruz. Bugün 9 yerli futbolcu vardı alanda. Birinci 3 maç sonunda çok fazla fal açıldı, biz fala değil, 1 yıldır oluşturduğumuz oyun kültürüne inanıyoruz. Öykünün sonu nerede biter bilemem fakat kuvvetli bir oyun kültürü kurmak istiyoruz. Bizi en keyifli eden mevzu da bu. İstanbulspor ailesi olarak Türk futboluna bir katma paha sağlıyoruz.”

“SONUCA DEĞİL, SÜRECE ODAKLIYIZ”

“Geçen sene misyona geldiğimizde bir alt ligde kalma planı yapılıyordu” sözlerini kullanan Korkmaz, “bu sene ise Üstün Lig’deyiz. O gün de futbolculara bunu söylemiştim. Geçen sene bir alt lige gitmek isteyen oyuncularımız vardı. Bunlardan birisi de Buyruk Kaan. Fakat kendisine ‘Hayır gitmeyeceksin, önümüzdeki sene Harika Lig’de oynayacaksın’ dedim. Bugün Beşiktaş’a gol attı. Bugün maça başladığımız 11’deki 10 oyuncu, geçen yıl ekipte olan oyunculardı. Bunun gururunu yaşıyoruz. Çok sıradan oyunculara harikulâde paralar ödeniyor fakat alt liglerde çok değerli oyuncular var. Bu ligde çok rahat oynayacak yetenekler var. Kıssanın sonunda nereye gideriz bilemem ancak bu sene bu ligde kalmak, bizim için en büyük muvaffakiyet olacaktır. Sonuca değil, sürece odaklıyız” diyerek basın toplantısını noktaladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.