Tarık Akan vefatının 6. yılında mezarı başında anıldı

Akciğer kanseri nedeniyle 16 Eylül 2016’da hayatını kaybeden sanatçı Tarık Akan için Bakırköy Zuhuratbaba Mezarlığı’nda bulunan kabri başında anma merasimi düzenlendi. Vefatının 6’ncı yıl dönümünde mezarı başına gelen sevenleri, karanfiller bıraktı, dualar etti. 

“ONU ÇOK ÖZLÜYORUZ”

Tarık Akan’ın tarih öğretmeni Tamay Erdoğan, “Tarık beyefendi herkesin bildiği üzere değerli bir sanatçı, eğitime yeterli dayanak veren, düzgün bir iş veren ve çalışanlarıyla memnun biriydi. Onu çok özlüyoruz. Yeri kolay doldurulacak üzere değil. Onu hasretle hürmetle anıyoruz ışık içinde yatsın. 22 yıl birlikte çalıştık arıyoruz onu” dedi. 

“GENÇLİĞİMİZDE DAİMA ONA BENZEDİK”

Akan’ın arkadaşı Cemal Altın, “Kendisinin burada çay bahçesi vardı, ona giderdik.  Filmleriyle bir arada bu halka hizmet etti. Gençliğimizde hepimiz ona benzedik, daima saçımızı uzattık onu üzere taradık. Hoş şeyler bıraktı” sözü kullanıldı. 

“ONU SONUNA KADAR YAŞATACAĞIZ”

Tarık Akan’ın arkadaşı Ziynet Dinçer, “Tarık Akan’ın okulunda çalışıyorum, bir boşluğum vardı ve ziyaret için geldim. Farklı bir istikametini söylemek istiyorum. Tarık Akan’ın eğitimci istikametinden bahsetmek istiyorum. Bir okulu var Taş Mektep. Taş Mektep’i Tarık Akan’ın bize bıraktığı bir miras, onu sonuna kadar yaşatacağız” dedi.  

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.