Toplumsal Medya şirketleri bir günde 135 milyar dolar paha kaybetti

Toplumsal medya şirketi Snap Inc payları, Snapchat ana şirketinden gelen bir kar ikazının akabinde Salı günü yüzde 43 kıymet kaybetti ve bölüm genelinde bir satış dalgasına yol açtı.

Snapchat’in yaşadığı bedel kaybı bir vakitler gelişen dijital reklam sanayisi için sıkıntı vakitlerin sinyali olarak nitelendirildi.

Dijital reklama bağlı Snap payları yüzde 43 kıymet kaybederken, 2017’deki birinci halka arz fiyatı olan 17 doların altında süreç görerek bugüne kadarki en büyük gün içi düşüşünü gerçekleştirdi.

Yaşanan düşüş şirketten yaklaşık 16 milyar dolarlık piyasa kıymetini silerken, Facebook’un sahibi Meta Platforms Inc., Google’ın sahibi Alphabet Inc., Twitter Inc. ve Pinterest Inc. dahil olmak üzere toplumsal medya şirketleri de büyük düşüşler yaşadı.

Yaşanan düşüşler sonrasında toplumsal medya şirketleri toplamda 135 milyar dolar bedel kaybı yaşarken, Nasdaq’ta süreç gören şirketler ortalama yüzde 2,2 bedel kaybetti.

Nasdaq’ta süreç gören teknoloji şirketlerinden Trade Desk Inc. yüzde 19, fuboTV Inc. yüzde 7, Magnite Inc. yüzde 13, LiveRamp Holdings Inc. yüzde 8, Roku Inc. yüzde 14 ve Vizio Holding Corp. yaklaşık yüzde 10 düştü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.