Turistik adada panik anları

Yunanistan’ın turistik Skiathos Adası’nda meydana gelen olayda plajın çabucak yanındaki havalimanına inen uçağın çıkardığı türbülans ile turistler bulundukları yerden sürüklenerek 10 metre ileride denize düştü. Dehşet anlarını tekrar turistler görüntüledi, yaralananlar var.

Yunanistan’ın Ege’deki turistik Skiathos Adası’na dün öğlen saatlerinde meydana gelen olayda; plajın 20 metre uzağındaki havalimanına inen bir Boeing tipi uçak iniş sırasında turbülansa girdi. Bu sırada plajda güneşlenen ve yürüyüş yapan turistlerden 10-12 tanesi sürüklenerek ve havada uçarak denize düştü. Olay 79 yaşındaki bir Alman turistin ağır yaralandığı ve olayın çabucak akabinde bölgeye çok sayıda ambulans ve polis grupları yönlendirildiği belirtildi.

ALMAN TURİST AĞIR YARALANDI

Ambulans ile Skiathos Sıhhat Merkezi’ne kaldırılan turistin durumunun ciddiyetini koruduğu başka yerden bir iki metre havalanarak denize düşen turistlerin ise kazayı hafif sıyrıklarla atlattığı belirtildi.

UÇAKLAR İNSANLARIN ÜZERİNDEN PİSTE İNİYOR

Skiathos Havalimanı’nda uçaklar insanların 5-10 metre üzerinden piste inerken büyük tedirginlik yaşanıyor. Pistin plaja yalnızca 15-20 metre aralıkta olduğu belirtildi. Bu nedenle havalimanının bulunduğu bölgenin birçok yerinde “Uçakların iniş ve kalkışlarında dikkatli olun bölgeye yanaşmayın” ihtar levhaları konulduğu buna karşın birçok turistin inen uçağın yakınından fotoğraf çekebilmek için tehlikeyi göze aldığı belirtildi. 2019 yılında birebir halde 12 yaşındaki turist bir çocuk uçağın yarattığı hava türbülansı nedeniyle 30 metre uçtuktan sonra denize düşmüş ağır yaralanmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.