WhatsApp’ta Daha Kaliteli Fotoğraflar Göndermek İçin Bu Numarayı Deneyin! İşte Fotoğrafların Kalitesini Artıran O Yol

Uygulamalar her vakit data kullanımı ve kalite ortasında istikrar kurar. Fotoğrafların yahut görüntülerin kalitesi ne kadar güzel olursa, o kadar fazla data tüketilir. Daha fazla data kaydedildiğinde, fotoğrafların yahut görüntülerin kalitesi düşer. WhatsApp da bir dengeleme hareketi gerçekleştirir.

Varsayılan olarak, uygulama bilgi tüketimini azaltmayı emeller. Başka birtakım sohbet uygulamalarına kıyasla, WhatsApp nispeten daha az bilgi tüketir. Bu, büyük ölçüde fotoğrafları nasıl ele aldığından kaynaklanmaktadır. Sohbet uygulaması, fotoğrafı otomatik olarak yine boyutlandırır ve öbür tarafa sıkıştırılmış bir sürümünü gönderir. Fotoğraf yüksek kalitede olsa bile, bir imaj sıkıştırıcı misyonu görür ve göndermeden evvel fotoğraf kalitesini düşürür.

VERİDEN TASARRUF ETMEK

WhatsApp, fotoğraflar, görüntüler ve dokümanlar de dahil olmak üzere her türlü belgeyi değiş tokuş etmek için kullanılır ve ayarlar gerçek yapılmazsa, büyük bilgi tüketen bir uygulama olduğunu kanıtlayabilir. Uygulamanın, ayarlarınızı telefon bilgilerinden tasarruf etmenize yardımcı olacak formda yönetmenize imkan tanıyan bir Depolama ve bilgi seçeneği vardır. Uygulamadaki depolamayı yönet seçeneği, işe yaramaz bulduğunuz öğeleri incelemenize ve silmenize imkan tanır. Size farklı ayrı 5 MB’den büyük evrakları, birçok defa iletilen belgeleri ve her sohbetin ne kadar yer kapladığını gösterir. Ayrıyeten uygulamanın medyayı ne vakit indirmesini istediğinizi de seçebilirsiniz: taşınabilir datada, WiFi’de yahut sirkülasyonda.

GÖRÜNTÜ SIKIŞTIRMA

Uygulama manzarayı sıkıştırır, zira fotoğrafları özgün yahut yüksek kalitede yüklemeye yahut indirmeye başlarsa, bu süreçte taşınabilir datalarınızın büyük bir kısmını kaybedersiniz. Bu nedenle uygulama, bilgi kullanımını en aza indirmek için imaj kalitesini sıkıştırır. Fakat, kullanıcı için fotoğraflar orjinal manzara kalitesini kaybettiği için bu çok hudut bozucu olabilir. İletileşme uygulaması, ihtiyaçlarınıza nazaran fotoğraf yükleme kalitesini seçmenize imkan tanır. Otomatik, En Düzgün Kalite ve Data tasarrufu ortasından seçim yapabileceğiniz üç seçenek vardır. En uygun kalitede fotoğraflar daha büyüktür ve gönderilmesi daha uzun sürebilir.

WHATSAPP’TA FOTOĞRAF YÜKLEME KALİTESİNİ ARTIRMAK

Uygulamayı başlatın ve uygulamanın sağ üst köşesindeki üç dikey noktaya dokunun.

Ayarlara git.

Depolama ve bilgileri açın.

Ekranın altında Medya yükleme kalitesi ve altında Fotoğraf yükleme kalitesi göreceksiniz.

İhtiyacınıza nazaran en âlâ seçeneği seçin ve süreç tamam. Artık gönderdiğiniz fotoğraflar öbür kullanıcılara biraz daha âlâ kalitede ulaşacak, fakat bir ölçü sıkıştırma hala olabilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.