WhatsApp’tan Instagram’a göz kırpan yeni özellik!

WhatsApp, platform içerisindeki iletişimi geliştirecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Halihazırda Telegram’da bulunan “Channels” (Kanallar) sekmesi nihayet WhatsApp’a da geliyor. Bu özellik kullanıcıların, belirli konularda içerik oluşturuculardan mesaj almasına olanak tanıyacak.

WhatsApp için Kanallar özelliği test ediliyor

Daha önce benzer bir özellik Instagram için sunulmuştu. Instagram’da bir kanala girdiğinizde, içerik oluşturucu tarafından paylaşılan mesajları ve duyuruları görmek mümkün. Benzer bir özellik şimdi de WhatsApp için sunulacak.

WhatsApp Kanalları, kullanıcıların birbirleriyle etkileşim kurması için daha fazla seçenek sunacak. Bu yeni özellik, kendine özel topluluk oluşturmak ve takipçilerini genişletmek isteyen markalar ve fenomenler için kullanışlı olacak. Ayrıca kanala katılanlar da belirli bir konu hakkında anlık bilgilendirme alacak.

Aslında benzer bir özelliğin halihazırda Telegram’da sunulduğunu belirtmek gerekiyor. Telegram’da kanal açan markalar, kampanya ve özel fırsatlarını bu kanallardan duyurabiliyor. WhatsApp’taki yeni özellik de kullanıcıların ilgilendikleri konularda güncel kalmalarını sağlayacak.

Yeni özellik Android için WhatsApp Beta 2.23.8.6 sürümünde test ediliyor. Kanallar için resmi bir çıkış tarihi bulunmuyor, ancak yakın zamanda kullanıma sunulması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir