Zebra Kurabiye

Zebra Kurabiye

Zebra Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

 • 125 gram margarin yada tereyağı
 • 1 yumurtanın sarısı
 • 1 çay bardağı pudra şekeri
 • 1 paket vanilya
 • 3 çay bardağı un
 • 1 paket (Kakao)

Zebra Kurabiye Tarifi Yapılışı

 1. 125 gram margarin 1 yumurta sarısı pudra şekeri şekerli vanilin ve unu ekleyip iyice yoğurun (Kabartma tozu kullanmıyoruz ve yumurtanın beyazını kullanmıyoruz)
 2. Sonra ele yapışmayan bir hamur elde edin çok sert olmasın hamurdan küçük 2 adet parça edinin o parçaların 1 tanesine 1 tatlı kaşığı kakao diğerine ise 3 tatlı kaşığı kakao yapıyor birini kapalı renk birin açık renk yapalım.
 3. 1 tatlı kaşığı su eklemeyi unutmayalım beyaz hamuru yağlı kağıdın üstüne koyalım ve üstüne bir tane daha yağlı kağıt koyduktan sonra aynı kalınlıkta açalım.
 4. Sonra koyu renkli hamuru hamurun üzerine koyun parça parça istediğiniz yere yerleştirin ama ayni hizada yapmayın farklı yerlere yerleştirin ki kestiğini zaman kurabiye güzel görünsün.
 5. Kapalı renk hamurun da üzerine açık renkli hamurdan yerleştirin ama diğer hamurun üzeri kapanmasın ve tekrar hamurun üzerine yağlı kağıt koyup açalım.
 6. Sonra bir çay bardağı ile keselim çay bardağının ağzını hafif unlayınki rahat çıksın hep ayni hizada kesme işlemi yapmayın farklı farklı yerlerden kesin 3 adet şekil elde edelim.
 7. Kestikten sonra hamuru birleştirelim ve tekrar açalım bu şekilde mermer kurabiye elde edeceğiz geri kalan parçaları da 3 kısma bölelim elimizle uzatıp yan yana koyalım.
 8. Bir kısmı hamura yapmışsın ve onlarıda ay şeklinde keselim bardağın yarısını yerleştirip keselim ve 3 adet farklı kurabiye

Author: Murat Şeker

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir