2018 Çöküşünü Bilmişti: İşte Bitcoin ve Bu 2 Altcoin İçin Tahminleri!

Kripto para birimlerinin her zaman değişken olan dünyasında, önde gelen iki analist Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Bitcoin (BTC) için yükseliş rallileri öngörerek görüşlerini paylaştı. Bu tahminler, geçmişte isabetli çağrılarıyla önemli bir takipçi kitlesi edinen deneyimli traderlardan geliyor. İşte detaylar…

Bluntz; Bitcoin, SOL ve ETH tahminini açıkladı

Elliott Dalga teorisine bağlılığıyla bilinen trader Bluntz, Ethereum’un yakın vadeli beklentileri konusunda iyimser. Özellikle 2018’de Bitcoin için taban fiyatı belirleyen Bluntz, ETH’nin daha düşük zaman dilimlerinde düzeltici bir hareketi tamamladığına inanıyor. Bluntz’a göre, Ethereum 30 dakikalık grafikte yükseliş eğilimi göstererek önde gelen akıllı sözleşme platformu için bir momentum oluştuğuna işaret ediyor. Bluntz, “Bence ‘dip’ tamamlandı ve muhtemelen buradan 1.880 doların üzerinde başka bir yüksek seviye göreceğiz” dedi. Bu yazının yazıldığı sırada Ethereum 1.850 dolar değerinde ve Bluntz kısa vadede 1.900 doların üzerine çıkabileceğini öngörüyor.

Bluntz, bu yılki yüzde 338’lik etkileyici kazancına rağmen gözünü Solana’ya da dikmiş durumda. SOL’un devam eden yükseliş trendinde yüzde 18’lik üç dalgalı bir geri çekilmeye dikkat çekiyor ve “Bu doğrudan 50 doların üzerine gidiyor” diyerek coşkusunu ifade ediyor. Bu yazının yazıldığı sırada Solana 42 dolar değerindeydi.

DonAlt da BTC tahminini açıkladı

Bu arada, zamanında Bitcoin çağrılarıyla ün kazanan analist DonAlt, kripto para kralı için yükseliş geleceği görüyor. DonAlt, Bitcoin’in 34.000 doların üzerinde kalma becerisinden cesaret alıyor ve kısa vadede yatay fiyat hareketleri olsa da Bitcoin’in başka bir ralli için hazırlandığına inanmakta. “BTC bu sefer tam bir beyin oyunu sunmakta,” diyor ve 60.000 dolara ulaşana kadar minimum direnç bekliyor. Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin 35.050 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca DonAlt, Bitcoin’in şu an için Ethereum’dan daha iyi performans göstereceğini öngörüyor. ETH/BTC’nin ters çevrilmiş bir grafiğini paylaşıyor ve paritenin 0,056 BTC’de desteği aştığını gösteriyor. Bu yazının yazıldığı sırada ETH/BTC 0,05293 BTC’den işlem görüyor ve bu da 1.853 dolara denk geliyor.

ABD Doları Endeksi izleniyor

Her iki analist de ABD dolarının yabancı para birimlerinden oluşan bir sepet karşısındaki değerini takip eden ABD doları endeksini (DXY) yakından izliyor. DXY’de önemli bir düzeltme bekledikleri için kripto para birimleri gibi riskli varlıkların önemli yukarı yönlü hareketler görebileceğine inanıyorlar. Analizlerine göre, DXY 100 puanlık temel destek seviyesinin altına düşebilir ve bu da kripto para birimlerinin beklentilerini daha da artırabilir.

Bu belirsiz zamanlarda, bu deneyimli analistlerin görüşleri kripto para meraklıları ve yatırımcılar için değerli perspektifler sunuyor. Kripto para piyasası volatiliteyle bilinirken, bu analistlerin tahminleri Ethereum, Solana ve Bitcoin’in gelecekteki potansiyel hareketlerine bir bakış sunarak piyasa katılımcılarının daha bilinçli kararlar almasına olanak tanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx