Binance Bu Ülkede Dev İşbirliğine Gidiyor

Binance ile ilgili önemli bir gelişme var bugün. Mitsubishi UFJ Trust and Banking Corporation (MUTB) heyecan verici bir işbirliği adımı atıyor. Yeni bir stablecoin geliştirilmesini araştırmak üzere Binance ve Progmat ile ortak bir çalışma başlattı. Bu girişim, özellikle Japon piyasasına odaklanıyor. Böylece Binance’in küresel ekosisteminde önemli bir rol oynayacak bir stablecoin yaratmayı amaçlıyor. Japon yasalarına uygun bir stablecoin ihraç ve yönetim platformu olan “Progmat Coin” platformundan yararlanan bu girişim, kriptokoin.com olarak baktığımızda yalnızca yen (JPY) cinsinden değil, aynı zamanda ABD doları (USD) gibi yabancı para birimlerinde de yeni stablecoinler sunmayı amaçlıyor.

Binance ile Japonya’da stablecoin inovasyonuna öncülük

Yen ve ABD doları gibi yasal para birimleriyle bağlantılı stablecoinlerin ortaya çıkışının Japonya’da ivme kazanması söz konusu. Buna göre projeksiyonların 2024 sonrası gelişmelere işaret etmesi bekleniyor. Özellikle, bir ORIX Group üyesi olan ORIX Bank, stablecoin ihracı düşüncesinde. Ayrıca  stablecoin’lerin Japon piyasasına girmesi dikkat çekiyor. Buna göre finans sektöründe çeşitliliği ve verimliliği artırma potansiyeline sahip. Diğer taraftan sonuçta genel piyasanın rekabet gücünü artırıyor. Ayrıca, Japon hükümetinin Web3 politikasıyla uyumlu olarak hamleleri var. Japonya’da stablecoinlerin yaygın bir şekilde benimsenmesini sağlıyor. Buna göre bu durum ülkenin dijital girişimlerini tamamlayabiliyor ve güçlendirebiliyor. Binance ile işbirliği ise konuyu daha da detaylandırıyor.

Mitsubishi UFJ Trust and Banking Corporation, Haziran 2023’te yürürlüğe girecek olan “Revize Fon Mutabakatı Yasası” ile uyumlu “Progmat Coin” altyapısının geliştirilmesine öncülük etti. Bu altyapı, düzenleyici gerekliliklere uygun olarak stablecoin ihracını kolaylaştırıyor. Zaten bunun için tasarlanmış durumda. Ayrıca Japonya’daki stablecoin ekosistemi için bir köşe taşı konumunda.

Progmat ile çapraz zincir potansiyelini açığa çıkarma

Progmat platformu, Ethereum (ETH) gibi halka açık blockchain’ler de dahil olmak üzere çeşitli zincirlerde stablecoin çıkarmayor sağlıyor. Ayrıca sorunsuz çapraz zincir transferleri ve değişimleri sağlamak için birden fazla teknolojik ortaklık kuruyor. Bu iş birliği çabası, çeşitli stablecoin markalarının ilgili makamlara başarılı bir şekilde lisans kaydı yaptırdıktan sonra aracılar aracılığıyla çıkarılmasının ve dağıtılmasının yolunu açıyor.

Ağustos 2023’te Japon piyasasına hizmet sunmaya başlayan Binance Japan hamleler yapıyor. Buna göre, Japon platformları arasında en yüksek sayı olan 34 kripto varlığını yöneterek hızla öne çıkıyor. Dünya çapında 150 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren küresel Binance ekosisteminin bir parçası. Diğer taraftan Binance Japan, gerekli düzenleyici kayıtların tamamlanmasını bekliyor. Ayrıca Japon pazarında küresel standartlara uygun hizmetler sunmak için iddialı planlara sahip.

Düzenleyici engelleri yıkmak

Binance Japonya CEO’su Takeshi Chino konuyla ilgili olarak konuşuyor. Buna göre Japon düzenlemeleri kapsamında stablecoin ihracı ile ilgili zorlukların altını çiziyor. Bu tür ihraçların genellikle “bankalar, fon transfer ajansları ve tröst şirketleri” ile sınırlı olduğunu belirtiyor. Bunun da yeni girenler için zorlu engellerle sonuçlandığını vurguluyor.

Diğer taraftan Mitsubishi UFJ Trust ve Binance Japan arasındaki işbirliği önemli bir hamle. Buna göre bu engelleri aşmaya hazırlanıyor. Ayrıca Japon Yeni tabanlı stablecoinlerin, kripto para birimlerine yönelik artan talebine işaret ediyor. Ticari işlemler ve dijital menkul kıymetler de dahil olmak üzere çeşitli uygulamalarda gelişmesi için olanaklar sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx