Gözler Murat Kurum’un toplantısında: İstanbul projelerini açıklayacak

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, adaylığının açıklandığı günden itibaren çalışmalarına başladı. İstanbul için yapılabilecek projeler üzerine çalışan Kurum, kentte ziyaretler de gerçekleştiriyor. 

“İSTANBUL’UN SORUNLARINI ÇÖZECEK İRADEYİ ORTAYA KOYACAĞIZ”

Kurum; İstanbul için gerçekleştireceği projeleri de açıklayacak. 25 Ocak’ta Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak tanıtım toplantısında Kurum, yapacağı çalışmaları açıklayacak. Kurum,Büyük lansmanı Perşembe günü yapacağız, ardından 3 alt lansman yapacağız. İstanbul’un sorunlarını çözecek iradeyi ortaya koyacağız” dedi. 

“İSTANBULLULARIN BİZDEN NE BEKLEDİĞİNİ BİLİYORUZ”

7 Ocak günü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Murat Kurum’un İstanbul adayı olduğunu açıklamıştı. 

AK Parti’nin programından saatler sonra Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile bir araya gelmiş, İstanbul için yapılacak projeleri konuşmuştu. Sosyal medyadan açıklama yapan Kurum, “İstanbul’u da, İstanbulluların bizden ne beklediğini de biliyoruz! Bu şehrin mevcut karmaşasını en hızlı şekilde gidereceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

“İSTANBUL MURADINA KAVUŞACAK”

7 Ocak’ta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan katılımıyla AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı gerçekleştirilmişti. Toplantıda, Murat Kurum’un İBB adaylığı açıklanmıştı. 

“81 vilayetin her biri gibi bilhassa Fatih’in emaneti olan güzel İstanbul’umuzu muradına kavuşturacak, büyükşehir belediyesini yeniden ve sadece İstanbul halkına hizmet eder hale getireceğiz. El ele, omuz omuza vererek İstanbul’u son 5 yıllık fetret devrinden mutlaka çıkartacağız. Geride bıraktığımız 5 senede şunu gördük. Yarı zamanlı belediye başkanlığı yapılmaz. İstanbul asla ihmale gelmeyen, sürekli sorunlarına çözüm üretilmesi gereken bir şehir. İstanbul’a hizmet için önce bu şehre aşık olacaksınız. Sonra kendinizi İstanbullulara adayacaksınız. Diğer türlü geriye gitme, durma, duraklama ve çökme kaçınılmazdır. İstanbul’un bir 5 yıl daha kaybetmeye artık tahammülünün kalmadığını tüm İstanbullular gibi biz de çok net görebiliyoruz. Biraz sonra ismini paylaşacağımız adayımızla layık olduğu şehreminine yeniden kavuşmasını sağlayacağız.”

“İSTANBUL’DA DURAKLAMA DÖNEMİ BİTECEK”

Murat Kurum ise, İstanbul’da duraklama döneminin biteceğini vurgulayarak şunları söylemişti:

“Şu anda tüm teşkilatımızla, bilim insanlarımızla, belediyecilikte marka olmuş isimlerle, tecrübeli yol arkadaşlarımızla harıl harıl çalışıyoruz. Yüz günlük ve bir yıllık İstanbul Acil Eylem Planı’mızı hazırlıyoruz. Çok yakında inşallah proje tanıtım toplantımızla birlikte müjdelerimizi sevgili İstanbullulara vereceğiz.

İnşallah 31 Mart akşamı İstanbul’da duraklama dönemi bitecek, yeniden diriliş, yeniden yükseliş dönemi başlayacak.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir