‘İşkence sahneleri çekilirken kendimi çok çaresiz ve stresli hissettim’

Dilek Taşı’nda ‘Kenan’ karakterine hayat veren başrol oyuncusu Ozan Dolunay, yaklaşık beş saat süren işkence sahnesi çekimlerini anlattı.

“FİZİKSEL ACIDAN ÇOK RUHSAL KIRILMA!”

Sahneler öncesinde işkencelerin ve elektrik akımının vücuda etkisini anlamaya çalıştım ve benzer birkaç sahne ve elektrik çarpan insanların videolarını izledim. İşkence sahneleri çekilirken kendimi çok çaresiz ve stresli hissettim. İşkence insanda fiziksel bir acıdan çok ruhsal bir kırılma yaratmak için varmış onu fark ettim.

“BENİM SAĞLA SOLLA İŞİM OLMAZ!”

Dizinin son bölümünde örgüt üyesi şüphesiyle tutuklanan Kenan (Ozan Dolunay), Dündar’ın kumpası yüzünden sorguya alınır. Kollarından ve bacaklarından bağlanarak, elektrik ile işkenceye maruz kalan Kenan’a yapılanlar izleyicileri 80’ler döneminde yaşanan, istenmeyen olayları hatırlattı.

Yapımını Pastel Film, yapımcılığını Yaşar İrvül ve Efe İrvül’ün üstlendiği dizinin başrollerini Salih Bademci, Hazal Subaşı ve Ozan Dolunay paylaşıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda; Elif Doğan, Perihan Savaş, Özge Özberk, Teoman Kumbaracıbaşı, Çiçek Dilligil, Engin Yüksel, Afra Karagöz, Lena Naz Kalaycı ve Ömer Toprak Yılmaz gibi birbirinden başarılı isimler rol alıyor.

Güçlü senaryosu ve başarılı oyuncu kadrosu ile her hafta gündem yaratan Dilek Taşı dizisi, yeni bölümüyle 15 Kasım Çarşamba günü saat 20.00’de Kanal D’de.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx