Kılıçdaroğlu’ndan Akşener’e yanıt: “Nezaketsizlik olur”

Cumhuriyet’te Miyase İlknur’un röportajına göre, 2019’un ittifak üyeleri ve seçmenlerinin ortak başarısı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu 2024 yerel seçimlerine ilişkin şunları kaydetti:

“ARAŞTIRMALAR, BELEDİYE BAŞKANLARIMIZIN TEKRAR ADAY OLMALARI HALİNDE DAHA FAZLA OY ALACAKLARINI GÖSTERİYOR”

“Bakın, 2019 yerel seçimlerinde büyükşehirden belde belediyesine kadar kazanan neredeyse tüm adaylarımız desteklerini artırmış görünüyor. Yapılan araştırmalar, 2024 seçimlerinde aday olmaları halinde 2019’da aldıkları oydan daha fazla oy alacaklarını gösteriyor. Çünkü çalmadılar, çırpmadılar. Tek bir kuruşun hesabını dahi verdiler, kimseyi ötekileştirmediler. Kentte yaşayan herkese hizmet götürmeye çalıştılar. Sosyal yardımları, bir elin verdiğini diğer elin görmeyeceği şekilde hakkaniyetle dağıttılar.”

“CHP’Lİ BİR BELEDİYE BAŞKANINI SEÇTİĞİ İÇİN PİŞMAN OLAN NEREDEYSE TEK BİR KENT, İLÇE, BELDE YOK”

“CHP’li bir belediye başkanını seçtiği için pişman olan neredeyse tek bir kent, ilçe, belde yok. Bu başarı adaylarımıza oy veren, bizimle ittifak kuran herkesin, her partinin başarısı” diyen CHP lideri, “2024 yerel seçimlerinde bu başarıyı çoğaltarak sürdüreceğiz. Bundan şüphe duymuyorum. Balıkesir, Bursa, Manisa, Denizli, Zonguldak başta olmak üzere yeni illeri, büyükşehirleri kazanacağız” ifadesini kullandı.

“KIZGINLIKLARI, KÜSKÜNLÜKLERİ KRONİK HALE GETİRMEK ASLA DOĞRU DEĞİL”

Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçiminin kaybedilmesinin ardından yapılan sandık boykotu çağrılarına ilişkin de şunları kaydetti:

“Siyaset bir anlamda geçmişten ders çıkarıp geleceğe odaklanma işidir. Dolayısıyla yaşama küsmek, geleceği inşa etmekten vazgeçmek asla ve asla doğru değildir. Bizler en zor koşullarda bir otoriter yönetimin kuşatması altında seçimlere girdik. İftiraların, yalanların, devletin otoriter Saray yönetimine hizmet ettiği bir süreci yaşadık. Dolayısıyla günlük kızgınlıkları, küskünlükleri kronik hale getirmek, hele hele demokrasiyi savunanların otoriter bir yönetime sandığı teslim etmeleri düşünülemez.”

Akşener, “Biz bu seçimde yalnız iktidarla değil bu seçimin kaybedilmemesi için çalışanlarla da mücadele ettik. Koltuğundan başka şey düşünmeyenlerle uğraştık. ‘Önce ben, önce şahsım’ diyenlerle uğraştık. Tüm çabalarımıza rağmen yenilgiye engel olamadık” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx