Koronavirüsün İlk Yılında Taburcu Olan Hastaya Yaptırılan Penguen Dansı “Biz Ne Yaşadık” Dedirtti

11 Mart 2020 yılında Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının tespit edilmesiyle hem dünyada hem ülkemizde büyük kayıplara sebep olan bir süreç yaşamıştık. Geçen 2 yılın ardından virüsün etkisini azaltması ve vaka sayılarının azalması ile eski düzenimize geri kavuşsak da, korona döneminden kalma bazı haberler yeniden gün yüzüne çıkıp bizi şaşırtmaya devam ediyor. İşte 2020 yılında koronavirüse yakalanıp taburcu olurken penguen dansı yapan bir hasta ve filiyasyon ekibi…

2019 yılının Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve üç yıl süreyle tüm dünyada büyük etkilere sebep olan koronavirüs pandemisi şimdilerde bizlere çok eskide kalmış gibi geliyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ülkemizde ilk olarak 11 Mart 2020’de görüldü. İlk vakanın görülmesinin ardından, virüse ve pandemiye karşı gerekli önlemler alınmaya başladı.

Hatırlarsanız hepimizin Fahrettin Koca ile tanıştığı ve bir bakanı bu kadar yakından tanımaya başladığı dönem bu zamanlara tekabül ediyor.

Her akşam televizyona çıkan ve aynı saatte vaka sayısını açıklayan Fahrettin Koca’nın açıklamaları, koronavirüs döneminde hepimizin en çok dikkatini çeken şeydi.

Bunun yanı sıra hem ülkemizden hem de tüm dünyadan koronavirüs pandemisine inanılmaz soluklar getiren görsellerle karşılaşıyorduk.

Buna bir örnek de takılması zorunlu olan cerrahi maskelere getirilen inovatif fikirlerdi.

Ülkemizde ise yaşanan garip olaylardan bir tanesi de taburcu olan koronavirüs hastasının penguen dansı ile video çekmesiydi.

Twitter’da yeniden gündeme getirilen videoyu, 11 Nisan 2020 tarihinde Anadolu Ajansı paylaştı.

Koronavirüse yakalanan ve taburcu olan hastanın filiyasyon ekibi ile birlikte penguen dansı yaptığı anlar herkese “biz ne yaşadık” dedirtti.

Belki de pandemi döneminin bize bu kadar uzak gelmesinin sebeplerinden biri de bu. Yoksa herkesin evde ekmek yaptığı, TikTok’ta insanların poposunda tuvalet kağıdı sektirdiği dönemleri unutmak çok da mümkün değil.

Gelin önce videoyu izleyelim, sonra yorumlara bakalım:

O dönemler sorgulayamadığımız bazı şeyleri şimdi sorgulamaya başladık…

Bu yememiş halimiz.

Neler yaşadık, o hassasiyeti biliyorsun.

Bunlar hep travmatik sonuçlar, normal…

Hatırlamamak daha cazip geliyor.

İzahı olmayan şeylerin mizahı olur maalesef. Bu da o misal.

Siz pandemi döneminden neler hatırlıyorsunuz? Gelin yorumlarda buluşalım! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx