Müthiş İddia: Hafize Gaye Erkan’ın İpini Mehmet Şimşek mi Çekti?

Merkez Bankası çalışanı Büşra Bozkurt, CİMER’e yazdığı dilekçe ile Hafize Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan tarafından işten çıkarıldığını iddia etmişti. Erkan’ın babasının Merkez Bankası’nda bir makam odasının bulunduğu ve kendisine makam aracı tahsis edildiği iddiaları da basına yansıdı. Yaşananların gündeme gelmesinin ardından Gaye Erkan ve babası Erol Erkan açıklama yaparak iddiaları yalanladı.

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’la ilgili iddialar dün akşam Halk TV’de ‘Sansürsüz’ programında da konuşuldu. Eski LDP Genel Başkanı Cem Toker, “Hafize Gaye Erkan’ın Bakan Mehmet Şimşek’le ters düşmüş olabileceğini düşünüyorum” dedi.

Toker, programda şunları söyledi:
“Erdoğan geçmişte Merkez Bankası başkanlarından birini söz dinlemiyor diye görevden aldı. Merkez Başkanı başkanlarını kararname ile kendisine bağladı. Merkez Bankası’nı bir siyasetçiye bağlarsanız Merkez Bankası Başkanı’na talimat verirsiniz: Krediye boğ… Yeter ki seçimi kazanayım benden sonrası tufan… Biraz aklı başında bir insan Erdoğan kendine görev vereceği zaman oturur konuşur. Erdoğan’ın da bürokratlara bakış açısı dayatma… Ben olsam oturur ciddi pazarlık yaparım. Herhalde bu pazarlığı yaparak gelmişti. Yazışmalar bana kurgu gibi, zorlama gibi geldi. Seçim yaklaşıyor. Ekonomi ciddi bir kampanya konusu olacak. Erdoğan’a günah keçisi lazım: ‘Faizleri arttırdığı için böyle oldu.’ Dış düşman olur, muhalefet olur, ajanlar olur. Mehmet Şimşek’in kendisi haindi gönderildiği zaman. Aynı şeyi Gaye Erkan’a yapabilir. ABD’de para aramak Merkez Bankası’nın işi değildir. Orada Mehmet Şimşek’in girişimlerine ters düşen girişimlerde de bulunabilir. Mehmet Şimşek’le ters düşmüş olabileceğini düşünüyorum. İddialar doğrudur. Bunu Saray da biliyordur. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir