Öngörülebilir gelecekte öğretmenlerin yerini teknoloji almayacak

Öngörülebilir gelecekte öğretmenlerin yerini teknoloji almayacak

British Council, Öğretmenler Günü’nde dünya çapındaki eğitimcileri güçlendirmeye devam ediyor. 2023 ‘İngilizcenin Geleceği: Küresel Perspektifler’ raporu, öğretmenlerin yeri doldurulamaz rolünü vurguluyor ve değişen sınıflar ve teknolojik zorluklar için sürekli öğretmen gelişimi ve kapsayıcı eğitimin önemini bir kez daha öne çıkartıyor. Bu özel gün kapsamında British Council, eğitimcilerin güçlenmesi ve gelişmesi için ücretsiz çevrimiçi kurslar, kaynaklar, mini etkinlikler ve podcast’ler sunuyor.

 

British Council Öğretmenler Günü’nde, öğretmenlerin dünya standartlarında eğitim verebilmeleri için gerekli temel becerileri ve mesleki gelişimi sağlayarak onları destekliyor. 

British Council’ın 2023’te yayınlanan ‘İngilizcenin Geleceği: Küresel Perspektifler’ (Future of English: Global Perspectives) raporu, öğretmenlerin hızla değişen sınıf yapısıyla – özellikle teknolojik gelişmelerin hızı, öğretimin yerel ve küresel bağlamdan kopmaması ve küreselleşmiş ve çok dilli bir dünyanın baskısı – başa çıkmalarına yardımcı olmak için yüksek nitelikte sürekli öğretmen gelişimine duyulan ihtiyacı vurguluyor. Öğretmen çeşitliliğinin ve teknoloji entegrasyonunun öneminin altını çizen rapor, İngilizce eğitimi için kapsayıcı bir gelecek sunarak öğretmenlerin güncel kalmasını sağlamak için nitelikli eğitime odaklanılması çağrısında bulunuyor. Raporda, öngörülebilir gelecekte teknolojinin öğretmen ihtiyacının yerini almasının mümkün olmadığı ancak öğretmen eğitimi ve sürekli mesleki gelişimin teknoloji eğitimini de içermesi gerektiği belirtiliyor.

Buna yanıt olarak British Council, erişilebilir ve etkili öğrenme kaynakları sağlayarak dünya çapında eğitimcileri destekleme ve geliştirme çabalarını daha da hızlandırıyor. British Council, Öğretmenler Günü kapsamında, öğretmenler için mesleki yolculuklarında güçlendirmeyi amaçlayan çeşitli ücretsiz çevrimiçi kurslar, kaynaklar, mini etkinlikler ve podcast’leri bir araya getiriyor.

Mesleki gelişim, kişisel gelişme ve iş birliğinin önemi

British Council’ın TeachingEnglish platformu, öğretmenler için ücretsiz, erişilebilir ve güncel sürekli mesleki gelişim seçenekleri sunuyor. Bu doğrultuda:

– Dünyanın dört bir yanından İngilizce öğretimi uzmanları ile yaratıcı düşünme, özgüven oluşturma ve sosyal becerileri güçlendirmenin farklı yönlerine odaklanan dört web semineri içeren ‘İngilizce Öğretiminde Yaratıcılık ve 21. Yüzyıl Becerileri’ gibi mini etkinlikler 

– Öğretmenlerin, eşitlik ve çeşitlilik dahilinde kapsayıcı öğrenme alanları sunmalarını sağlayan ‘Kapsayıcı Sınıflar’, yaratıcı ve sürdürülebilir materyallerin nasıl kaliteli öğretim kaynakları olabileceğine dikkat çeken ‘Yaratıcı Kaynaklar’ gibi moderatörlü çevrimiçi kurslar

– TeachingEnglish’in ‘Tecrübeli Eğitimcilerden En İyi İpuçları’, ‘İşbirliği Yoluyla Meslektaşları Güçlendirmek’ ve ‘Akran Liderliğinde Öğrenmeyi Teşvik Etmek’ gibi bölümlerle akran öğrenimi ve bilgi paylaşımına odaklanan podcast serisi

– İngilizce öğretmenleri için sosyal meseleleri ve iklim eylemini öne çıkaran kaynaklar 

– Facebook ve Instagram’da dünyanın dört bir yanından öğretmenlerin paylaşımlarda bulunduğu, tartıştığı ve meslektaşlarından bir şeyler öğrendiği çevrimiçi topluluklara erişim imkanı sunuyor.

 

British Council İngilizce Programları Direktörü Michael Connolly, “Bu girişimler aracılığıyla British Council, öğretmenleri gelecek neslin küresel vatandaşı olabilmek için gereken araç, bilgi ve becerilerle güçlendirmeyi hedefliyor. British Council, mesleki gelişim fırsatlarını destekleyerek ve iş birliğini teşvik ederek, eğitimin genel kalitesini artırmayı ve herkes için daha parlak bir geleceğe katkıda bulunmayı amaçlıyor.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx