Türkiye İş Bankası İstanbul Maratonu’nda 45 bin atlet mücadele edecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul tarafından 5 Kasım Pazar günü 45. kez düzenlenecek maratonda 42 ve 15 kilometrelik koşuların yanı sıra 8’er kilometrelik Kurumsal ve Halk Koşusu etapları olacak. 42 kilometre kategorisinde 5 bin ve 15 kilometre kategorisinde 10 bin olmak üzere toplam 15 bin çipli sporcu yarışta yer alacak. Kurumsal ile Halk Koşusu kategorilerinde ise 15 biner koşucuyla beraber tüm kategorilerde toplamda 45 bin sporcu organizasyonda mücadele edecek.

ÜÇ ESKİ ŞAMPİYON BİRİNCİLİK İÇİN YARIŞACA

Organizasyonun üç eski Kenyalı şampiyonu, Türkiye İş Bankası 45. İstanbul Maratonu için koşacak.

2019 yılının galibi ve 2:09:44’lük derecesiyle halen parkur rekorunun sahibi olan Daniel Kibet, 2020 yılı şampiyonu Benard Sang ve yarışı geçen yıl kazanan Robert Kipkemboi bir kez daha aynı unvanı elde etmek için yarışacak.

Milano Maratonu’nu 2021 yılında 2:03:55 ile birinci tamamlayan Kenyalı Reuben Kiprop Kipyego, Sevilla Maratonu’nu 2:04:59’luk derecesiyle kazanmayı başaran Etiyopyalı yıldız Gadisa Shumie de İstanbul’daki organizasyona katılacak.

Kadınlarda ise ocak ayında Doha’da 2:22:28 ile kariyerinin en iyi derecesini gerçekleştiren Kenyalı Beatrice Cheptoo yarışın favorileri arasında gösterilirken, bu yıl Stokholm Maratonu’nda ilk sırayı alan Etiyopyalı Sifan Melaku’da yarışta dikkat çekecek isimlerden olacak.

Aynı zamanda Türkiye Maraton Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak Türkiye İş Bankası 45. İstanbul Maratonu’nda milli atletler de yerini alacak.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx