YouTube’un Kralı MrBeast’in Kanalında Yarışan Tek Türk Yaşadıklarını Anlattı

Neredeyse 200 milyon abonesiyle YouTube’un kralı olan MrBeast’in bol ödüllü ve dillere destan yarışmalarına katılmış ve ülkemizi bu yarışmalardan birinde temsil etmiş olan bir Türk vatandaşı olduğunu biliyor muydunuz? Gelin MrBeast’te yarışan tek Türk’ün hem yaşadıklarına hem de yarışmaların arka planına ‘moradamofc’ kanalına verdiği röportajda birlikte bakalım.

İnternetle haşır neşir olup MrBeast adını duymamış olmanız zor ancak biz yine de kendisinden biraz bahsedelim.

Gerçek adı Jimmy Donaldson olan 25 yaşındaki YouTuber aynı zamanda burger zinciri ve kendi çikolata ve atıştırmalık firmasının da sahibi. Neredeyse 200 milyon abonesi olan MrBeast aynı zamanda YouTube’un en çok aboneli kanalı unvanını da elinde bulunduruyor. Bu başarının sırrı ise kolay izlenebilir, hızlı, eğlenceli ve bol ödüllü içerikleri.

Kendisinin en fazla izlenen içeriklerinden biri de dünyadaki her ülkeden bir kişinin 250 bin dolarlık ödül için yarıştığı videosuydu.

Bu içerikte elbette ülkemizi temsilen de bir yarışmacı 250 bin dolar için ter döktü.

4 etaptan oluşan yarışmanın üçüncü etabına kadar gelmeyi başaran Türk yarışmacı okçuluk yarışmasında elenerek yarışmaya veda etmişti.

MrBeast kanalında yer almış tek Türk yarışmacı yaşadıklarını, devasa ödüllerin gerçek olup olmadığını ve MrBeast hakkında merak edilenleri konuk olduğu “moradamofc” adlı YouTube kanalında anlattı.

Röportajın tamamına ve ‘moradamofc’ kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

En çok merak edilen soruyla başlayalım, MrBeast yarışmaları kurgu mu?

Deniz adlı Türk yarışmacı etaplarda kurgu olmadığını ancak bazen video için gerekli olan kısımların tekrar kaydedildiğinden bahsediyor. Örneğin videoda Azerbaycanlı yarışmacının ilk etapta oku elinden düşürmesi gerçekmiş. Ancak aradaki MrBeast’in çikolatasının reklamının yapıldığı kısım sonradan çekilerek videoya kurguda dahil edilmiş.

Peki MrBeast gerçekten ekranda gördüğümüz gibi samimi mi?

Bu noktada Deniz MrBeast’in yarışmacılarla harika bir iletişimi olduğunu ancak ekrandakinden ziyade biraz daha içe dönük birisi gibi göründüğünü söylüyor. Kamera kapalıyken de cana yakın olsa da kamera önüne geçtiği anda farklı bir personasının olduğundan bahsediyor tüRK YARIŞMACI

Gelelim en kritik meselelerden birine, MrBeast’in kimi zaman çılgın paralar veya bir ada gibi devasa ödüller verdiği armağanları gerçek mi?

Evet! MrBeast sahiden de bu ödülleri kazananlara teslim ediyormuş. Deniz de yarışmadan kazandığı parayı iki hafta içerisinde teslim almış. Hatta normalde 500 dolar olan ödülü MrBeast’in imtiyazı ve videodaki emekleri gerekçesiyle Jimmy tarafından 2000 dolara çıkartılmış ve videoda bundan bahsedilmemiş bile.

MrBeast, videoları, ödülleri ve yarışmaları hakkında “moradamofc” kanalı tarafından Türk yarışmacıyla yapılan röportajın tümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx