Belediye işçisinden örnek davranış Sokakta bulduğu 15 bin lirayı sahibine teslim etti

Bayraklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan Tugay Karacan, Sevgi Yolu’nu süpürdüğü sırada yerde 15 bin TL buldu! Çevredeki vatandaşların ve esnafın yönlendirmesiyle paranın sahibine ulaşan Karacan, banka makbuzunu gördükten sonra parayı sahibine teslim etti. Bu örnek davranış yüzleri güldürürken, Başkan Sandal da çalışanını altınla ödüllendirdi.

KOŞA KOŞA PARANIN SAHİBİNİ ARADI

Bayraklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan Tugay Karacan, Bayraklı Sevgi Yolu’nda sabah saatlerinde rutin temizliğini yaparken, 200 liralık banknotlardan oluşan bir deste para buldu. İlk olarak çevredeki vatandaşlara düşüreni görüp görmediklerini soran Karacan’a bir esnaf paranın sahibini tanıdığını ve az önce bankadan para çektiğini söyledi. İşaret edilen yöne doğru koşan Karacan, sonunda Ali Rıza Yarar’ı gördü ve parasını düşürüp düşürmediğini sordu. Parayı düşürdüğünü o an fark eden Yarar, bankadan çektiği emekli maaşının makbuzunu gösterdi. Bayraklı Belediyesi personeli Karacan da parasını Yarar’a teslim etti.

SANDAL’DAN HEDİYE

Belediye personelinin bu örnek davranışı hem esnafın hem de olaya şahit olan vatandaşların beğenisini kazandı. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal da makamında ağırladığı Karacan’a altın hediye etti, örnek davranışından dolayı teşekkür etti.

BAŞKAN SANDAL: GURUR DUYUYORUZ

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Yaşanan olayı haber aldığımda hem çok mutlu oldum hem de duygulandım. Paranın miktarı önemli olmamakla birlikte, sergilenen tavır hepimizin özlediği, görmek istediği örnek bir davranış. Bu nedenle mesai arkadaşımı kutluyorum. Bayraklı Belediyesinde çalıştığı için ayrıca gurur duyuyorum. Umarım bu davranışın Türkiye’ye örnek olur. Seninle gurur duyuyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx